North Spas Orkla Swimspa: Komplett Motstrømsbasseng med Massasje
Komplett swimspa med det meste du ønsker deg og det beste av 2 verdener. En stor svømmedel med 3 kraftige svømme-jets der hver jet er drevet av en 3 hk jetpumpe. Både styrke og vannstrøm kan justeres enkelt for å oppnå den gode svømme opplevelsen. På to sider er det opplyste armlener som kan benyttes til trening og øvelser. Massasjebad delen har 2 jetpumper og god kraftig massasje og plass til 4-5 personer.
Kr 425.000,-
Hvorfor er Spatec North Spas et trygt valg for norske forhold?
- Spatec North Spas er et trygt valg for norske forhold på grunn av deres kraftige renesanlegg med 200 sq.ft. filterflate, som gjør det lett å ha klart vann over lang tid. De har stillegående rensing og varming 24/7, et ozonanlegg som virker sammen sirkulasjonspumpen 24/7, og er godt isolert for skandinaviske forhold.
Spesifikasjoner
| Mål | 590 x 2250 x 1520 |
| Vekt | 850 kg tørr, 10250 kg med vann |
| Vannmengde | 9400 liter (15 cm fra toppen) |
| Swim jet - Dyser | 3 stk River jets (Svømming) + 44 dyser (Spa) |
| Seter | 3 sitteseter + 1 liggesete |
| Pumper | 3 pumper swim pump (3hk) + 2 pumper 2hk) +1 stillegående sirkulasjonspumpe? |
| Varmeelement | 2 x 3 kw |
| Undervannslys: | LED undervannslys |
| Renseanlegg: | 4 stk. filter, til sammen 200 sq.ft filterflate |
| Ozonanlegg | CD-ozonanlegg (inkludert) |
| Betjeningspanel: | Digitalt betjenings/informasjonspanel |
| Lokk | Låsbart thermolokk |
| Omramming | PVC (vedlikeholdsfritt) |
| Karmateriale | US (Amerikansk) Aristech Acryl |
| Bunnplate | Lukket FRP bunnplate med islolasjon |
| Ramme | Stålramme |
| Strømtilkobling | 230V Min 32 A enfas + 25 A enfas eller 400V 20A trefas med nulleder |
| Wifi Ready | Wifi koster kr 4.900,- ekstra |
Detaljer
Solide bøyler
Solid bøyle over motstrømsdysene og på hver side for å holde seg i god balanse ved bruk av undervannsøvelser.
Filtrering
4 filter i badet og til sammen 200 sq. ft gir kontinuerlig god rensing av badet. Filter anbefales å byttes årlig. Må skylles og vaskes etter behov.
Wifi Ready
Alle North Spas bassengene er klargjort for wifi.
Ozonanlegg (ekstra bakteriedreper)
Ozonanlegg suger inn O2 (det vi puster) og gjør om til O3 som dreper bakterier i bassenget 24/7.
Isolasjon i dører
Bassengene har ekstra isolasjon i alle utvendige dører.
Hvilken ekstra beskyttelse gir isolasjonen under karmaterialet?
Isolasjon under karmaterialet for ekstra beskyttelse rundt karmaterialet.
Tykk bunnplate
Bassengene kommer med tykk bunnplate.
Ekstraisolerte rør
Alle rørende i badet er ekstraisolert for å oppnå ekstra lavt strømforbruk.
Ekstra bunnisolasjon
I tillegg til tykk bunnplate har vi isolert bunnen med ekstra bunnisolasjon.
Varmereflekterende folie
Det er montert varmereflekterende folie rundt bassenget for å holde ekstra godt på varmen som danner seg inne i motorrommet.
Strømforbruk
Energiforbruk er noe mange har spørsmål om når de skal kjøpe massasjebad. Det er et sentralt spørsmål. For å få bekreftet reelt forbruk på badene vi selger – har vi sammen med vår kollega i Sverige, Folkpool – fått Statens Tekniske Forskningsinstitutt i Borås til å gjøre uavhengige tester av strømforbruket på 7 forskjellige modeller.
Hvite bad
Det er flere grunner til at vi selger 85% hvite bad
- I hvite bad har man full fontroll på overflatens renhet og karets hygiene.
- Hvite bad får ofte en delikat blå tone grunnet refleks fra himmelen.
- Effekten av undervannslys i hvite bad er god. Velger man blått undervannslys blir hele badet blått innvendig.
- Hvite bad går kanskje sist av moten.
- Hvite bad (Ultra Life) har den beste garantien fra produsenten: 10 års garanti mot missfarging og krakelering.







